07 styczeń 2018 Published in BLOG Written by 

Litery przestrzenne 3D - Rzeszów Dębica

Rate this item
(0 votes)

Kiedy stajemy przed wyborem prezentacji naszej formy w formie reklamy wizalnej mamy do wyboru litery przestrzenne 3D.
Liery przestrzenne mogą być wykonane jako reklama wizualna zewnętrzna jak i wewnętrzna. Jest to jedna z bardziej efektywnych reklam.

Jaką formę liter 3D wybrać:

LItery 3D ze styroduru:

Jest to podstawowa forma wykonania liter przesztrzennych. Litery wycinane są ze styroduru za pomocą plotera termicznego. Takie litery są następnie malowane specjalnymi farbami na bazie wody 2-3 krotnie. Trwałość takich liter wynosi do kilku lat w zależności od ekspozycji do słońca i wystawienia na warunki armoferyczne. Ta forma liter 3D nie jest niestety odporna grad, ponieważ nie posiadają lica.

 

Litery ze syroduru z licem z plexi lub z dibondu

Technika wykonania tych liter to tak jak powyżej litery wycinane ze styroduru + lico.

 Lico można wykonać z takich materiałów jak:

  • płyty kompozytowe (dibond, plabond, tubond itp.)
  • plexi
  • PCW

Które jest najlepsze?
Z pewością płyty kompozytowe są jedym z najbardziej wytrzymałych materiałów używanych w reklamie. Standardowo występują w kolorach: czarny, biały, czerwony, zielony, granatowy, żółty, srebrny i aluminium szczotkowane. Jeżeli żaden z tych kolorów nie pasuje do projektu to wykleja się je folią, a najlepiej folia długoletnią polimoerową oracal 551. Na pewno nie wskazane jest oklejanie lica foliami monomerowymi ze względu na ich krótką trwałość.

Podsumowując, litery i znaki ze styroduru z licem z dibondu są bardzo wytrzymałe do ekspozycji długoletniej bez względu na ekspozycję na słońce i warunki atmosferyczne. W większości przypadków litery z licem z dibondu są wykonywane jako reklama zewnętrzna.

Lico z plexi jest materiałem za to bardziej eleganckim, połyskujące lico trobi wrażenie ekskuzywności i dodaje presiżu. Takie realizacje wykonuje się najczęściej do wewnątrz. Logotypy przestrzenne wykonane tą techniką przyciągają uwagę klientów.

Tu można użyć plexi już barwionych w masie, oraz plexi bezbarwnych z folią podklejoną od wewnątrz. My uważamy, że ciekawszy efekt daje plexi bezbarwna z podklejoną folią :)

A Litery z licem z PCW?

Szczerze nie polecamy. Na zewnątrz obecnie PCW się nie nadaje bo strasznie puchnie od słońca, nawet jeżeli się je dobrze posmaruje klejem. Do wewnątrz? Jeżeli wykonujemy jakieś napisy to polecamy litery z licemm z plexi.

Litery 3D z plexi

Bardzo ładną, elegancjką a zarezem prostą formą reklamy wizualnej. Wykonuje się je plexi barwionej w masie, ale uważamy że lepsze efekty daje plexiglas z podklejoną od spodu folią. Litery są wtedy bardzo szkliste. Najlepiej wykonywać takie formy z plexi o grubości większej niż 3-4 mm. Grubość dobiera się również w zależności od wielkości liter i logotypów. Takie litery można montować bezpiśrednio do ściany. lub na płycie z plexi lub dibondu.

 

 

Last modified on sobota, 20 styczeń 2018 17:43
More in this category: Oklejanie witryn Rzeszów »

Nasze strony:

abc